Nápad začít hrát, urodil se v hlavě budoucího baskytaristy souboru Jirky. Došlo k tomu tak, když mu spolužák Vladimír půjčil kazety, na kterých byly nahrané „nějaké sestry“.Jirka se pod tímto vlivem rozhodl pro kariéru kytaristy. Posléze byl následován svým mladším bratrem Radomírem, který se z nudy pustil do mačkání tvrdých akordů také. Následně začali chlapci zkoušet se zpěvákem „Robertem“. To však nemělo dlouhého trvání.
Chlapci věděli, že v jejich malebné vísce nachází se vrstevník hrající na bicí. Tím nebyl nikdo jiný, než Roman Ondráček. Někdy v té době dochází k osudovému setkání mezi hudebníky a kytaristou Lubošem, který je naučil základům rockové kytary, za což mu jsou dodnes vděční. Jiří se mezitím rozhodl, že bude hrát na basu. Chlapci zjistili, že při jejich naprosté neznalosti veškeré hudební teorie je hudebně vzdělaný člen nutností naprosto nezbytnou. I začali shánět a sehnali Jiřího Hovorku, který byl vybaven překrásnými Ťangáty značky Casio s nálepkou Sandokana.Jako první aparát posloužil nádherný zesilovač Tesla Muzik 40, 60 wattová bedna téže značky a kytarové combo a chlapci byli po materiální stránce na příchod „génia „Romana připraveni. Dík patří též bratranci Pepovi, který sestrojil chlapcům fungující mixpult. Poté zjistil nejmladší člen souboru Hovorka Jiří, že jeho strýc, pan Karel Kollář má doma skvělou aparaturu, kterou je ochoten půjčit. Po nazkoušení zhruba 40 písniček rozhodli se muzikanti, že svůj rámus budou produkovat veřejně. K činu se odhodlali 9. prosince 2000 a sklidili ohromný úspěch. Následné další dvě „veřejné zkoušky“jak dnes tyto kultovní zábavy chlapci nazývají, nedopadli již tak slavně neboť kapele to hrálo jako z prdele.
Poté se ve skupině vystřídá několik adeptů na post druhého kytaristy, ale bezvýsledně, což kapelou nijak neotřese a i s jedním kytaristou odehraje řádku již vcelku solidních zábav. Potom však nastoupil bubeník Roman do školy v Hradci Králové, kde si ho všimla tamní skupina a projevila nebývalý zájem o jeho služby. Zbytek kapely mu v jeho cestě za štěstím nijak nebránil, avšak vystál problém, kdo zasedne na uvolněné místo za škopkama. Když však asi za týden nečinnosti přišel otec klávesistův a pravil:“Ty hele, já tě něco povim,ten solnickej Prďa má doma émerický Tajmy!“ /rozuměj japonské bicí Tama, ze kterých se nakonec vyklubaly překrásné perleťové Yamahy/ nebylo proč váhat a do kapely naskočil syn známého místního bubeníka Luděk Kubíček, který Romana plně nahradil a v kapele se mu začalo říkat Lůdin Po obnově playlistu, začala kapela opět producírovat a stává se čím dál tím více oblíbenější.
Dále ve skupině působil asi dva měsíce vynikající kytarista Radek, který však některé členy souboru znervózňoval a proto s ním kapela dále nespolupracovala. Jeho místo obsadil pro změnu opět Radek (Radek „Čert“ Zima), který do souboru zapadl naopak skvěle. Přes počáteční obtíže a neochotu naučit se ty rockový akordy se vše v dobré obrátilo a Čertova kytara a hlavně zpěv se staly nedílným doplňkem zvuku kapely.
V březnu 2005 ohlásil odchod ze skupiny a konec s aktivním hraním bubeník Luďa „Ludín“ Kubíček. Na jeho místo nastoupil zkušený Tomáš „Tomino“ Falta z Dobrušky.
25. 12. 2005 Odehrál poslední Rockovou besídku zakládající člen souboru Jirka Špeček Hovorka, který o kapelu úplně ztratil zájem a klávesy už mačká pouze u počítače.
Zábavou v Javornici 14. 4. 2007 Radek „Čert“ Zíma definitivně ukončil své působení v kapele. Ve skupině působil od roku 2001 a svým osobitým stylem zpěvu a hry na kytaru byl pro kapelu nezpochybnitelným přínosem. Nicméně další cesty kapely a Radka se v mnoha zásadních bodech již delší dobu rozcházely. I z časových důvodů, se proto Čert nakonec rozhodl ukončit svou bohatou kariéru ve 4wattech.
Na uvolněné místo zpěváka naskočil další „odchovanec“ Mr. Štrégla, talentovaný Martin Bárta z Rychnova. Svou dráhu ve skupině zahájil zábavou v Králikách, 23. 6. 2007.
V lednu 2010 odjíždí Martin na půlroční studijní pobyt do ciziny. Kapela však nachází dočasné zastoupení v „Čertovi“, který se bez váhání učí nové texty a na 100 procent funguje až do června 2010, kdy ho navštěvuje čáp s dcerkou Andělkou.
Martin po svém návratu ze zahraničí naskakuje plný energie zpátky mezi kluky a startuje novou éru 4wattů zábavou v Dobrém 31. 7. 2010.
2017 dochází v kapele ke změně na bubenické stoličce, kdy Péťu Horníčka střídá věčný satelit a dobrý duch souboru Daniel „Danielka“ Krulík, toho času občan města Pardubic. Péťa odehrál v kapele velice povedených sedm let, včetně období, kdy byl soubor na vrcholu popularity. Nikdy nezkazil žádnou legraci a některé jeho hlášky v kapele přímo zlidověly. V současnosti se věnuje výstavbě rodinného domu a sborovému zpěvu. Do dalších let mu přejeme jen to nejlepší a na závěr nezbývá než zvolat: „Péťo, stříkej!“.
Nové komentáře: