17.4.2011 – Rychnovský deník

17.4.2011 – Rychnovský deník

K příležitosti 10. výročí kapely,  poskytli chlapci Rychnovskému deníku zajímavé interview.

 

 

 

  4 watty: Hlavně se nevzdávat při prvním neúspěchu

Rychnovsko – Regionální kapela 4 watty oslavila v prosinci loňského roku svou desetiletou existenci.

Její členové i nadále dělají radost svým fanouškům v podobě oblíbených rockových zábav. Na otázky Deníku odpovídali Radomír Nedomlel, Martin Bárta, Petr Horníček a Jiří Nedomlel.


 Jak se vám hrálo minulou sobotu ve Vamberku?

Ve Vamberku se nám hraje vždy skvěle. Místní sokolovna je svými rozměry a zázemím ideálním místem pro podobné akce. Dlouhou dobu jsme toužili se tam objevit a jsme moc rádi, že se nám to loni na podzim podařilo. Publikum bylo stejně jako všude jinde výborné.

Pocházíte z Rychnovska, je těžké prorazit s kapelou z malého regionu?
Ono je asi jedno, zda jste z malého či velkého regionu. Když začínáte od nuly, potřebujete hodně nadšení, vůle a optimismu, a hlavně nevzdat se hned při prvním neúspěchu. Než se kapela dostane do podvědomí lidí, nějaký čas to trvá.

Jak často a kde zkoušíte?
Máme krásnou a útulnou zkušebnu v prostorách rychnovského Déčka, které nám nabídlo k dispozici místnost dříve využívanou pro natáčení dětské televize. Tímto bychom rádi poděkovali panu Solárovi a paní Krasskové, kteří nám vycházejí ve všem vstříc, díky nim máme skvělé zázemí. Zkoušíme zhruba dvakrát do měsíce, zpravidla v neděli, a daří se nám scházet se pravidelně.

Dá se zvládnout škola, práce, soukromý život, zkoušky a koncertování dohromady?
Je pravda, že někdy je to opravdu obtížné, ale vždy se najde nějaký způsob, jak věci skloubit dohromady tak, aby na vše vyšel čas. Chce si to prostě všechny akce řádně dopředu naplánovat.

Hrajete hity známých kapel. Skládáte i vlastní hudbu?

Zatím nám tento model hraní covers vyhovuje, není důvod měnit něco, co funguje. I když, nikdy neříkej nikdy. V raném období kapely jsme pár svých kousků měli, třeba časem repertoár nějakými vlastními písničkami opět zpestříme. Každý z nás má nějaké nápady na vlastní tvorbu, Martin má dokonce pár písní sepsaných a vymyšlených, ale zatím si je drží doma pod pokličkou.

Vystupujete pouze v regionu nebo je vás slyšet i na vzdálenějších místech?
Vystupujeme převážně v rámci regionu, ale sem tam je nás vidět i dál od Rychnovska. Třeba v létě se chystáme znovu na Moravu. Budeme tak navazovat na Morava tour 2010.

Jak jste si rozdělili své role v kapele?
Většinou se na všem důležitém domlouváme, role kapelníka je u nás spíš čestná pozice. Každý z nás přispívá tím, co nejlépe umí. Jirka hlídá termíny zábav, vytváří komentáře k našim akcím, které poté zveřejňujeme na našem webu, a tuží dobré kontakty s pořadateli. Ráďa se stará o složení repertoáru, aneb co a kdy budeme hrát, také se významně podílí na správě webu a má pod palcem zveřejňování fotek z akcí. Martin má na starosti technickou stránku, grafiku a web. Stará se o propagaci kapely navenek. Péťa je náš odborník na sociální sítě a realizuje se tak hlavně v této oblasti.

Kam ve svých životech směřujete, jaké máte plány?
Radomír:
Rád bych pokračoval v kombinovaném studiu na univerzitě v Pardubicích, dokončil stavbu rodinného domku, a co se týče rodiny, s přítelkyní bychom se přírůstku v podobě malého rockera či rockerky určitě nebránili.
Martin: Chtěl bych tento rok úspěšně ukončit studium na VUT v Brně a obhájit diplomovou práci. Zároveň bych se rád dál věnoval své práci v Brně. Dalo by se říct, že letošní rok je pro mě v tomto ohledu přelomový, a zatím nedokážu přesně odhadnout, kam budou mé cesty směřovat. Jednou z možností, která mě láká, je pokračování v doktorském studiu. Nebráním se ani vycestování do zahraničí, ať už za studiem nebo za prací. Jediné, co teď mohu vyloučit, je budování rodiny. Na to se ještě nechystám.
Petr: Momentálně je pro mě hlavní složit maturitní zkoušku. Poté plánuji nastoupit na Vysoké učení technické v Brně, a tam úspěšně absolvovat minimálně inženýrské studium. Odmala mě lákají auta, a tak s nimi v budoucnu určitě plánuji jakýmkoli způsobem pracovat. Rodina je pro mě vzdálená budoucnost.
Jiří: Momentálně mě nejvíce zaměstnává přestavba rodinného domku, který jsme s přítelkyní před nedávnem koupili. Rád bych si jednou v domečku vybudoval menší nahrávací studio. Rodinu určitě plánujeme, kdy to bude, ukáže čas.

Jaká budoucnost podle vás čeká kapelu 4 watty?
Muzika je naším koníčkem, který děláme hlavně pro radost a fanoušky, jichž si vážíme. Děkujeme jim za to, že chodí v takovém počtu a vytváří vždy výbornou atmosféru. Ačkoliv je název trochu zavádějící, 4 watty nejsou pouze čtyři muzikanti a jejich čtyři nástroje. 4 watty jsou ve skutečnosti všichni naši fanoušci, kteří se rádi baví a podporují nás v naší činnosti. Dokud bude v hlavě jediného člověka spojen symbol 4 watty se zábavou a dobrou hudbou, budeme tu i my.

Přidej komentář